Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

Międzynarodowy Dzień Uśmiechu

6.X.2017 obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji klasy IVa i IVb przygotowały akcję happeningową promującą okazywanie sobie życzliwości oraz zachęcającą do jak najczęstszego uśmiechania się.

W ramach akcji zamieniliśmy się w „dzieci słoneczniki” i rozdawaliśmy na szkolnych korytarzach i ulicach Powiśla wesołe karteczki z wiadomościami poprawiającymi samopoczucie. Oprócz tego przeprowadziliśmy sondę uliczną badającą z czego najchętniej się śmiejemy (wyniki opublikujemy niebawem w „Głosie Świetlicy”).

W ten sprytny sposób oprócz dobrej zabawy, zwiększyliśmy u siebie i przechodniów wydzielanie endorfin, poprawiliśmy funkcjonowanie układu odpornościowego, odstresowaliśmy i rozluźniliśmy organizm….słowem stworzyliśmy okazję doświadczenia wszystkich korzyści płynących ze śmiania się, jakie do tej pory potwierdzili swoimi badaniami naukowcy.

„Lepiej i zdrowiej jest się śmiać, niż jeść czekoladę” – mawiają. Ludzki mózg, ich zdaniem, wykazuje taką samą aktywność podczas śmiania się, jak po zjedzeniu 19 tabliczek czekolady.

Jak widać powiedzenie -„Śmiech to zdrowie” nie jest tylko sloganem, ale ma korzenie w nauce!!!

W związku z tym życzymy wszystkim jak najczęstszych okazji do śmiechu!!!

P.S

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję: super dzieciakom świetliczakom (szczególnie tym, które wypisywały karteczki) i rodzicom – mamie Jerzyka i mamie Karola (z IVa), za pomoc w przygotowaniach 🙂

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.