AKTYWNE PRZERWY W SP 41

AKTYWNE PRZERWY W SP 41

W naszej szkole już od kilku lat prowadzimy akcję „Aktywne Przerwy”.

Każdy chętny uczeń w trakcie przerwy może przyjść do sali gimnastycznej pograć w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną, unihokeja,  pozbyć się nadmiaru energii czyli „wyszaleć się”. W mniejszej salce odbywają się zajęcia z gimnastyki, z których najczęściej korzystają dziewczęta. Podczas „Aktywnych przerw” dzieci są pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, którzy czuwają nad ich bezpieczeństwem i proponują im ciekawe zajęcia.

Dzięki naszej „sportowej” propozycji dzieciom łatwiej jest „wysiedzieć” na lekcjach w klasie, skupić się i osiągać lepsze wyniki oraz „zresetować się” przed następną lekcją. Wzrasta  koncentracja na lekcjach i  wyniki edukacyjne są o wiele lepsze. A i dyscyplina na innych przedmiotach jest wzorowa, co potwierdza większość nauczycieli.

W okresie jesiennym i wiosenno-letnim akcja „Aktywne przerwy” przenosi się również na świeże powietrze. Uczniowie aktywnie spędzają czas na boisku szkolnym, grając w gry zespołowe, ćwiczą na naszej siłowni plenerowej, grają w gry podwórkowe(kapsle, mega-chińczyka, klasy),grają w gumę czy skaczą na skakankach. Wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli dyżurujących.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów naszych działań. Mamy pełno nowych pomysłów, a wszystko dla popularyzowania zdrowego stylu życia naszych uczniów. Na przerwach dzieci mają również okazję do rozwijania zachowań prospołecznych, poznania nowych osób, nabycia umiejętności współdziałania i odpowiedzialności za drugą osobę. Dla nas, nauczycieli wychowania fizycznego bardzo ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa, dlatego też szczególnie dbamy o przestrzeganie reguł i zasad. Kontrolujemy jakość sprzętu oraz czuwamy nad grami i zabawami, w których biorą udział nasze dzieci.

Nasze szkolne hasło to : „SPORT to zdrowie, każdy, kto ćwiczy na przerwie, o tym wie!”

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który podczas przerwy nagrało nasze szkolne koło filmowe pod opieką Pani Zosi Kopczyńskiej.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.