Świąteczne spotkanie dyrektorów śródmiejskich placówek oświatowych

21 grudnia 2018

14 grudnia odbyło się świąteczne spotkanie dyrektorów śródmiejskich placówek oświatowych zaproszonych do naszej szkoły przez władze dzielnicy.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana na podstawie scenariusza siostry Jadwigi Kaczmarzyk. W spektakl zaangażowali się uczniowie reprezentujący różne grupy wiekowe. O oprawę muzyczną zadbał chór szkolny śpiewający pod czujnym okiem (i uchem) Pani Beaty Ławcewicz-Musialik. Warto podkreślić, że chór składał się zarówno z uczniów, jak i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 41. Współpraca międzypokoleniowa przyniosła niesamowite efekty! Uczniowie i nauczyciele dzięki swojemu talentowi, pasji i profesjonalizmowi stworzyli spektakl, który sprowokował naszych gości do refleksji, wywołał salwy śmiechu i łzy wzruszenia. Ponowne przedstawienie sztuki dla społeczności szkolnej odbyło się 21 grudnia.

A ponieważ dyrektorzy śródmiejskich placówek oświatowych byli bardzo grzeczni, podczas uroczystości nie mogło zabraknąć św. Mikołaja. Na zakończenie zaproszeni goście udali się na poczęstunek, o który zadbali uczniowie szkoły gastronomicznej.

Jedno jest pewne, świąteczna atmosfera zagościła w śródmiejskich szkołach na dobre!

Autor: Karolina Szymczak