wspomnienia 3a- „Wyprawa na Dziki Zachód”

8 września 2019

Uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach teatralnych w Teatrze MŁYN w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej.

Dzieci przeniosły się na Dziki Zachód. Najpierw w etapie przygotowawczym brały udział w zabawach i ćwiczeniach teatralnych, mających na celu rozćwiczenie głosu i ciała na scenie, co ułatwiło potem stworzenie pełnowymiarowych postaci scenicznych podczas zabawy teatralnej.

Następnie dzieci usłyszały historię o Ranczu „Strzała”, którego właścicielami byli kowboje i kowbojki, posiadający wyjątkową zdolność porozumiewania się ze zwierzętami. Niestety, któregoś dnia, wszystkie zwierzęta zostały porwane przez mrocznego złoczyńcę, zwanego „Czarną Łapą”. To był początek wspaniałej teatralnej przygody. Dzieci kreowały własną postać kowboja lub kowbojki. Przesuwały się od stacji do stacji, wykonując kolejne zadania z dziedziny autoprezentacji, pantomimy, improwizacji czy prawidłowego posługiwania się głosem i gestem scenicznym. Zabawa była wspaniała. Uczniowie, współpracując w grupie, przenieśli się w świat wyobraźni i bardzo kreatywnie podbijali Dziki Zachód.

A nie był to koniec atrakcji. W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka udaliśmy się na przepyszne lody na warszawskiej Starówce.

Autor: Beata Antosiewicz