5 grudnia 2018

W październiku uczniowie klas 7a i 8c wybrali się do muzeum im. Adama Mickiewicza na lekcję poświęconą życiu i twórczości polskiego wieszcza.

Zajęcia poprowadził Jarosław Mikołajewski – poeta, pisarz, tłumacz z języka włoskiego, autor książek dla dzieci, eseista i publicysta. Nie trzeb zapewniać, że wykład okazał się niezwykle interesujący. Pan Jarosław odkrył przed młodymi ludźmi nie tylko istotne elementy z życia poety, ale podzielił się informacjami o faktach mniej znanych (m.in. uczniowie mieli okazję zobaczyć kufer Adama Mickiewicza, w którym przechowywał swoje rzeczy, portrecik Maryli Wereszczakówny, znaleziony po jego śmierci wśród osobistych pamiątek, a także rękopisy i pióro, którym posługiwał się twórca „Pana Tadeusza”). Opowieść pełna pasji wiodła młodych ludzi przez kolejne etapy życia Adama Mickiewicza. Atrakcją kończącą muzealną przygodę okazały się zdjęcia z autorem „Dziadów”.

Autor: Aleksandra Jagiełłowicz