Świetlica Szkoły Podstawowej nr 41
im.Stanisława Staszica
Świetlica czynna jest od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.00 do 17.30

Do wspólnych zajęć w świetlicy zapraszają :
Maria Supernak – kierownik świetlicy
Karolina Michalec
Jagoda Milewska
  Joanna Spoczyńska
Emilia Galecka
Monika Pawelczyk
  Paulina Kołacz
Łucja Witkowska

Ważne informacje o nas:

• Świetlica w dniu zebrań nauczania początkowego pełni dyżur do godziny 19.00
  • Świetlica przeznaczona jest dla uczniów klas 0 – VI SP, przebywających w szkole przed lekcjami i po lekcjach
  • Warunkiem uczęszczania przez dziecko do świetlicy jest wypełnienie przez rodzica karty zgłoszeniowej i zaakceptowanie regulaminu świetlicy
  • Dziecko zapisane do świetlicy powinno być przyprowadzone do niej przez rodziców lub osoby upoważnione
  • Dziecko ze swietlicy odebrane powinno być  przez osoby pełnoletnie i pisemnie upoważnione, nie później jak do godziny 17.30
  • Jeżeli dziecko będzie odbierane przez inne osoby niż rodzice lub będzie samodzielnie wychodziło do domu, konieczne jest pisemne upoważnienie i zgoda rodziców.
  • Świetlica dysponuje 3 salami, które służą do prowadzenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Sale wyposażone są w niezbędny sprzęt, urządzenia audiowizualne, pomoce dydaktyczne. W ramach zajęć popołudniowych świetlica korzysta z sal lekcyjnych.
  • Opłata za świetlicę wynosi 80,00 zł za jeden semestr i jest przeznaczona na zakup nagród, nowych zabawek, książek, gier, jabłek, ręczników jednorazowych i wielu niezbędnych pomocy do prowadzenia zajęć w świetlicy. W razie braku możliwości opłaty, rodzice mogą przynieść do świetlicy materiały pomocnicze do pracy naszych Świetliczaków.

Praca świetlicy przebiega w oparciu o cykle tematyczne i roczny plan pracy, który jest spójny z planem pracy szkoły i planem wychowawczym na dany rok szkolny.

W czasie pobytu w świetlicy uczniowie znajdują czas na:

• odrabianie lekcji
  • zabawy z rówieśnikami
  • zabawy na świeżym powietrzu
  • zajęcia wynikające z planu pracy świetlicy (dydaktyczne, plastyczno-techniczne, czytelnicze, ruchowe, relaksacyjne, z elementami muzyki)
  • posiłki (obiad, podwieczorek)
  • zajęcia dodatkowe, na które dzieci uczęszczają na terenie szkoły

Działalność świetlicy służy głównie zaspokojeniu potrzeb psychicznych dziecka. Zajęcia prowadzone w świetlicy mają m.in. na celu :

• inspirowanie zainteresowań dzieci
  • zdobywanie wiadomości, umiejętności i kształtowanie właściwych nawyków
  • kształcenie zdolności poznawczych
  • integracja z rówieśnikami