23 czerwca 2022

W drugim semestrze raz w tygodniu odbywało się spotkanie pt. ,,Przygoda z Biblią“.
Naszym założeniem było stworzenie uczniom możliwości bliższego poznania historii biblijnych bohaterów i zainspirowania dzieci do naśladowania ich postaw w codziennym życiu. Chciałyśmy, aby dla każdego z uczestników spotkania stały się początkiem wielkiej przygody i przyjaźni ze Słowem Bożym. Zajęcia stały się okazją do głębszej, dokładniejszej i częstszej lektury Pisma Świętego.

,,Z Biblią przez życie” – to motto naszych spotkań, odkrywaliśmy podczas naszych wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, gier terenowych, spaceru nad Wisłę, zajęć z wykorzystaniem zagadek itp. W odkrywaniu wartości, na których chcemy budować nasze życie, towarzyszyli nam bohaterowie Biblii jak: Noe i Jonasz. Rozważania Słowa Bożego o stworzeniu świata doprowadziły nas do fundamentalnej prawdy o tym, jak Bóg mocno ukochał człowieka.

Podczas radosnych zabaw wspólnie dziękowaliśmy Bogu za dary, którymi nas obdarza. Historie biblijnych bohaterów dostarczyły nam wiedzy, wzorców do naśladowania, wiele emocji, ale przede wszystkim pomogły umocnić wiarę. Zachwyt wzbudziły pomysły interpretacji Słowa Bożego naszych uczniów, dlatego postanowiłyśmy niektóre uwiecznić w formie plastycznej. Zapraszamy do obejrzenia naszej karty - słownika „Przygody z Biblią” i do przyłączenia się do nas od następnego roku.

Podsumawaniem naszych spotkań był udział w integracyjnym spotkaniu WINCENTYŃSKIEJ MŁODZIEŻY MARYJNEJ I DZIECI (WWM) które odbyło się w Łukowie 18 czerwca 2022 r. Jego celem było zaakcentowanie obecności Maryi w życiu każdego z nas. Każdy uczestnik otrzymał Cudowny Medalik, jako znak przez który Maryja chce udzielać pomocy każdemu. W spotkaniu uczestniczyło 120 dzieci, w tym grupa dzieci naszej szkoły

Autor: s. Magdalena Sochacka; s. Elżbieta Piętka