Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik - klasy I-VIII

22 stycznia 2023

Serdecznie zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych „Świetlik”.

Jak każdego roku konkurs przebiega w dwóch etapach ( „Etap Przygotowawczy” oraz „Test Konkursowy”).
Etap przygotowawczy polega na wykonaniu przez Uczestnika zestawu doświadczeń konkursowych przeznaczonych dla poziomu klasy, do której uczęszcza Uczestnik.

Zestaw doświadczeń konkursowych, o których mowa został opublikowany na stronie organizatora :

Drugi etap Konkursu tj. Test Konkursowy obejmuje zagadnienia dotyczące wiedzy ogólnej z zakresu nauk przyrodniczych i ścisłych oraz pytania dotyczące doświadczeń konkursowych, wykonywanych przez Uczestnika w ramach Etapu Przygotowawczego.
Około 30% ogólnej liczby zadań zawartych w Teście Konkursowym dotyczy doświadczeń przeprowadzonych przez Uczestników podczas Etapu Przygotowawczego.

Dla każdego z ośmiu Poziomów / klasy 1-8/ przygotowany jest inny Test Konkursowy.
Test Konkursowy jest testem jednokrotnego wyboru. Do każdego zadania podane są cztery możliwe odpowiedzi: A, B, C i D, spośród których tylko jedna jest prawidłowa.

W Konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród:
a. wyróżnienie
b. nagroda
c. nagroda główna.
Zdobycie nagrody głównej jest równoznaczne z przyznaniem tytuły laureata pierwszego miejsca. Zdobycie nagrody jest równoznaczne z przyznaniem tytułu laureata drugiego miejsca, a zdobycie wyróżnienia odpowiada zdobyciu trzeciego miejsca (bez tytułu laureata).

Test Konkursowy odbędzie się 14 marca 2023 r.

Opłata wnoszona od każdego Uczestnika zgłoszonego do udziału w XVI edycji Konkursu wynosi 15 zł.

Uczniowie klas I-III lub ich rodzice zgłaszają do 9.II chęć udziału w konkursie i dokonują opłat u p.Ewy Makowskiej
Uczniowie klas IV-VIII do 9.II zgłaszają chęć udziału w konkursie i dokonują opłat u p. B.Andrzejczak.

koordynator szkolny
Barbara Andrzejczak