II edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego “Łap Chwilę”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 marca 2022

Zapraszamy do udziału w II edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Literackiego “Łap Chwilę” pod hasłem “Powrót do prz…szłości”

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży od 9 do 20 roku życia uczęszczającej do placówek oświatowych i kulturalnych na terenie województwa mazowieckiego. Do konkursu można zgłaszać się poprzez placówkę, jak również indywidualnie.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczestnik może złożyć pracę na konkurs w dwóch kategoriach.
I. Literackiej:
1. poezja – maksymalnie dwa utwory poetyckie (wiersze, fraszki, teksty piosenek itp.);
2. jeden krótki utwór literacki (opowiadanie, pamiętnik itp.) eseistyka i publicystyka (reportaż, esej itp.)
Prace literackie należy wysłać formie elektronicznej na adres e-mail: zwpek.imprezy@gmail.com – w temacie wiadomości wpisując „Łap Chwilę” do 3 stron A4 maszynopisu – czcionką Times New Roman rozmiar 12, interlinia 1,5.
Plik powinien być utworzony w formacie .docx. Nazwa pliku powinna zawierać imię i nazwisko autora, kategorię wiekową oraz gatunek utworu, np.: Jan_Kowalski_9-12_wiersz.docx

II. Fotograficznej: samodzielnie wykonane 4 zdjęcia ukazujące uchwycony przez uczestnika temat w formie odbitek w formacie 13 x 18 cm każda. Technika wykonania zdjęcia jest dowolna, lecz zachęcamy do „łapania chwil” aparatem w telefonie. Elektronicznie zdjęcia powinny być wysłane w formacie .jpg lub .png.
Odbitki należy dostarczyć do placówki osobiście lub pocztą na adres: Zespół Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w Warszawie, ul. Brożka 1a, 01-442 Warszawa, z dopiskiem „Łap Chwilę” (placówka jest czynna: pon.–czw. w godz. 10.00-20.00, pt. w godz. 10.00-19.00), jak również wysłać zdjęcia w formie elektronicznej na adres e-mail: zwpek.imprezy@gmail.com – w temacie wiadomości wpisując „Łap Chwilę” – kategoria fotograficzna.
Warunkiem zakwalifikowania pracy fotograficznej do konkursu jest dostarczenie zdjęć w formie zarówno papierowej jak i elektronicznej.
Prace należy dostarczyć do 5 maja 2022 r.
Lista nagrodzonych osób, zostanie opublikowana na stronie internetowej Zespołu Wolskich Placówek Edukacji Kulturalnej w Warszawie – www.zwpek.pl i na naszym facebooku – https://www.facebook.com/MDKwola do dnia 23 maja 2022.
Dla osób nagrodzonych i wyróżniających się przewidzieliśmy nagrody rzeczowe, wyróżnienia i dyplomy.
Gala finałowa odbędzie się 31 maja 2022 roku o godz. 14.00 w naszej placówce.
Szczegóły, regulamin, karta zgłoszenia uczestnika są dostępne są na naszej stronie www.zwpek.pl w zakładce AKTUALNOŚCI pod nazwą II Wojewódzki Konkurs Fotograficzno-Literacki ‘Łap Chwilę” pod hasłem “Powrót do prz_szłości”

Autor: Aleksandra Jagiełłowicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie