Wojewódzki Konkurs Literacki „Moim autorytetem – Patron mojej szkoły”

6 kwietnia 2022

Drodzy Uczniowie,
serdecznie zapraszam do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Moim autorytetem – Patron mojej szkoły”.

Fundacja Ogród Edukacji ma przyjemność zaprosić dzieci i młodzież do udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim pt.: „Moim autorytetem – Patron mojej szkoły” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości. Sejm ustanowił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego.
Konkursowi przyświeca motto Adama Mickiewicza: „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

Zadaniem uczestników Konkursu jest napisanie twórczego opowiadania pt.: Moim autorytetem – Patron mojej szkoły.
W swojej pracy uczeń powinien wyjaśnić jak rozumie słowa romantycznego poety nawiązując do Patrona szkoły do której uczęszcza.

Tematyką może być życie Patrona Szkoły, jego twórczość czy uniwersalne wartości którymi się w nim kierował. Poszukiwanie autorytetu pomaga młodym ludziom wyznaczać osobiste cele i do nich dążyć poprzez uczenie się przez całe życie.

Konkurs skierowany jest do dzieci, młodzieży i nauczycieli z terenu województwa mazowieckiego i ma charakter dwuetapowy.
Etap szkolny odbywa się̨ na terenie danej szkoły do 15 kwietnia 2022 roku.

Konkurs literacki przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, klas 1 – 8

w trzech kategoriach wiekowych:

• dla uczniów klas 1 – 3
  • dla uczniów klas 4 – 6
  • dla uczniów klas 7 – 8

Chętne osoby proszone są kontakt z p. Ewą Budzyńską poprzez Librus - prześle Kartę zgłoszenia.

Regulamin konkursu wraz z załącznikiem dostępny jest na stronie internetowej Fundacji Ogród Edukacji w Nieporęcie http://fundacjaogrodedukacji.pl/

Koordynator konkursu szkolnego
Ewa Budzyńska