Jesteś tutaj: Start / O szkole

Dzień pustej klasy-3c

Klasa 3c udała się do „Kinoteki” na film „Co w duszy gra?”. Obejrzenie filmu w kinie po długiej przerwie sprawiło dużo radości.

22 czerwca 2021
Paulina Grzybek
Przejdź do - Mistrzostwa Dzielnicy Śródmieście w piłce nożnej  dziewcząt i chłopców

Mistrzostwa Dzielnicy Śródmieście w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

Na boisku MOS Varsovia zostały rozegrane mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży Dzielnicy Śródmieście.
Dziewczyny grały w składzie: Hania Pieńkowska, Hania Sztejnert, Asia Mitura, Olha Fedoruk(wszystkie 5a),Gabrysia Kamińska, Jadzia Bienias, Maja Dryź (wszystkie 5b),Rosa Dixon, Ola Jasiewska, Ola Sidor(wszystkie 5c).
Chłopcy grali w składzie: Stasiek Dudek, Szymon Pawlak, Oskar Olszewski, Tymon Trusiło(wszyscy 5a),Kordian Stańko, Ignacy Mikliszański, Mateusz Duch, Oliwier Olszewski, Franek Jurczak(wszyscy 5b),Karol Jurczak(3a).

Nasze drużyny grały wspaniale, były godnymi przeciwnikami zawodników ze szkół sportowych. Dziewczynki zajęły 5 miejsce, chłopcy 6 miejsce!
Gratulujemy ambicji i woli walki Uśmiech

25 kwietnia 2022
Irka Drynkowska
Przejdź do - Wojażer na szlaku- podróż interdyscyplinarna

Wojażer na szlaku- podróż interdyscyplinarna

Kolejne wyjście Wojażera to interdyscyplinarna podróż po Warszawie. Trasa: szkoła, Park Kazimierzowskim, Mariensztat, Brama Grodzka, Zamek Królewski, Królewskie Ogrody, Bulwary Wiślane. Historia Zamku Królewskiego, Królów, ogrodów królewskich. Uczniów zaskoczyła informacja, że nasz ostatni etap podróży (dolne ogrody) jeszcze w XVI w. były pod wodą. Tak, kiedyś tamtędy płynęła Wisła. Czy rozpoznajecie wszystkie kwiaty na zdjęciu? Kogo jest herb, ze znakiem stop? Kiedy odbudowano ze zniszczeń Zamek Królewski? Co przyspieszyło przeprowadzkę stolicy z Krakowa do Warszawy? Czemu Król Zygmunt na kolumnie nie jest pozłacany tak, jak było to orginalnie? To zaledwie kilka pytań, na które poznaliśmy odpowiedź podczas dzisiejszego spaceru.

27 kwietnia 2022
Przejdź do - Warsztaty o Afryce, w Centrum Wielokulturowym na Pradze Północ

Warsztaty o Afryce, w Centrum Wielokulturowym na Pradze Północ

Klasa 5b miała okazję poznać rodowitego Somalijczyka, który w ciekawy i przystępny sposób przedstawiał życie na drugim co do wielkości kontynencie. Opowiadał nie tylko o tyglu kulturowym, etnicznym Afryki, ale też o przyrodzie i .. samej Somalii rzecz jasna

29 kwietnia 2022

5b w kinie

"To niewypanda" film o dojrzewaniu, o szukaniu swojego "ja". Poprzedzony przedstawieniem...pandy. czemu ma "czarne oczy"? Czy jest to gatunek zagrożony? Czym się żywi? Kiedy przypada dzień pandy? Klasa 5b poznała odpowiedzi na te pytania!

5 maja 2022

2b w księgarni Dwie Siostry

W księgarni uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat powstawania książek. Rozmawiali o zawodach związanych z tworzeniem i sprzedażą książek. Wybierali też lektury dla swoich bliskich.

9 maja 2022
Beata Antosiewicz
Przejdź do - Bajki Wiosenne dla Pierwszoklasistów

Bajki Wiosenne dla Pierwszoklasistów

Dnia 22 kwietnia klasy 1a, 1b i 1c uczestniczyły w przedstawieniu pod tytułem Bajki wiosenne. Dzieci razem z wróżką wyczarowywały elementy wiosny takie jak deszcz, słońce czy żonkile  Przedstawienie zawierało elementy ruchowe, które dzieci bardzo chętnie naśladowały.

25 kwietnia 2022
Katarzyna Kidawa
Przejdź do - Wystawa K. Patarai z 8d w MDK Muranów

Wystawa K. Patarai z 8d w MDK Muranów

Holokaust - temat, który coraz częściej pojawia się w rozmowach w tym trudnym czasie.

Kajetan namalowal serię rysunków, które przedstawiają mroczny czas obozów koncentracyjnych. Kajtek zainspirował się  pewnym znanym komiksem,historią i przetworzył tematykę w swój własny niepowtarzalny sposób. Powstały prace ciekawe,obok których nie przechodzi się obojętnie,piękne- choć mroczne.

29 marca 2022
Iwona Jędral
Przejdź do - Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Niezwykle miło nam poinformować,
że w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Świat w oczach najmłodszych - Przyjaźń barwami malowana” praca
Hani Skorupskiej z klasy 2c
została zakwalifikowana na wystawę.

Serdecznie gratulujemy !

Na konkurs nadesłano 1509 prac plastycznych autorów w wieku od 3 do 10 lat ze 180 placówek oświatowych, w tym z 85 szkół podstawowych, 73 przedszkoli, 22 ośrodków kultury. Autorami prac są dzieci z całej Polski i Grecji.

28 kwietnia 2022
Katarzyna Moryc
Przejdź do - Innowacja „Praktyczna matematyka”

Innowacja „Praktyczna matematyka”

W kwietniu w ramach realizacji innowacji uczniowie klas czwartych planowali zakupy na imprezę urodzinową.
w losowych grupach wybierali jakie produkty z gazetek odpowiadają ich oczekiwaniom, potem przygotowywali plakaty zakupowe i liczyli koszt imprezy.

Realizacja innowacji uczyła współpracy i planowania.

Najwiejszym zaskoczeniem był łączny koszt, co z kolei wywołało dyskusje na temat inflacji

29 kwietnia 2022
Iwona Jędral