Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Nasza szkoła dołączyła do projektu edukacyjnego SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO to wspólnota uczniów, rodziców i nauczycieli, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu. Troszcząc się o ów balans wpływamy pozytywnie na dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny całej społeczności szkolnej. 

 

Koordynatorzy projektu:

Beata Figurska- Wilk

Iwona Jędral

Danuta Gebhardt

Artykuły

Przejdź do - Technologie w życiu młodego człowieka

Technologie w życiu młodego człowieka

Szanowni Państwo,

bardzo polecamy ponad dwugodzinną rozmowę o nowych technologiach, jej wpływie na życie nasze i naszych dzieci oraz o powinności rodzicielskiej. dr Maciej Dębski rozmawia Przemkiem Górczykiem, który jak sam pisze:

" Rozmawiam z ekspertami m.in. naukowcami, sportowcami, ludźmi biznesu, artystami, influencerami oraz każdym, kto w moim odczuciu ma coś ważnego do przekazania. Interesuje mnie to, jak działa świat, społeczeństwo, ludzki organizm, mózg oraz psychika (o ile można to tak rozdzielać). Chcę nauczyć się lepiej zarządzać samym sobą, relacjami, być bardziej zdyscyplinowany i lepszy w rozwiązywanie problemów. Nagrywanie tego w formie podcastu to dla mnie kilka pieczeni na jednym ogniu. Jedną z nich jest to, że możesz iść tą drogą razem ze mną. Na co dzień dostarczam rozwiązania user experience dla start-upu finansowego ze Stanów, analizuję i poprawiam swoje funkcjonowanie oraz osobowość"

Link do rozmowy

13 maja 2024
Koordynatorzy

Webinar


Fundacja Dbam o mój
z@sięg zaprasza do obejrzenia nagrania webinaru pt. "JAK NIE BYĆ FRAJEREM W ŚWIECIE CYFROWYM".

Link: https://youtu.be/GnqniDq9GOg 

2 kwietnia 2024
Przejdź do - Badania ankietowe uczniów klas 5-8

Badania ankietowe uczniów klas 5-8

Nasza szkoła bierze udział w badaniu ankietowym przeprowadzanym metodą internetową realizowanym w roku 2021-2022 w ramach projektu badawczego pt. „OCENA JAKOŚCI RELACJI SZKOLNYCH”

12 listopada 2021
Czytaj więcej o: Badania ankietowe uczniów klas 5-8
Przejdź do - Granie na ekranie

Granie na ekranie

Uczniowie szkoły brali udział w ogólnopolskim projekcie badawczo- edukacyjnym "Granie na ekranie" na stronie Fundacji dostepne są wyniki tego projektu.

11 listopada 2021
Iwona Jędral
Czytaj więcej o: Granie na ekranie