Jesteś tutaj: Start / Kącik logopedyczny / o nas

o nas

ZACZYNAMY!!!!

Zaczynamy z optymizmem i nowymi celami. W roku szkolnym 2021/2022 skupimy się na kształceniu umiejętności komunikacyjnych i językowych w oparciu o realizację projektów na europejskiej platformie współpracy szkół eTwinning. Za nami już jeden zrealizowany, czyli

Link poniżej pokazuje naszą międzyszkolną współpracę z mnóstwem pomysłów i zabaw do wykorzystania w domu i na zewnątrz.
Jesteśmy w trakcie współpracy szkół z Czech, Słowacji i Polski w projekcie Tradicie/Tradice/Tradycje. Efekty będziemy dokumentować.
Będą też ćwiczenia narządów artykulacyjnych, ćwiczenia oddechowe, słuchowe, a nawet ogólnorozwojowe, ćwiczenia umiejętności estetycznego brzmienia z całą prozodią mowy. Wykorzystamy dostępne narzędzia TIK, ale najwięcej czasu poświęcimy na pracę w bezpośrednim kontakcie z dziećmi.
Poszczególne zakładki bez zmian. Przypominamy je dla nowego odbiorcy.
W zakładce Logopedyczne inspiracje, znajdziecie Państwo w dalszym ciągu proste ćwiczenia logopedyczne, które można wykonać z dzieckiem „przy okazji”. Dzięki nim można świetnie bawić się w rodzinnym gronie. Obecnie załączamy w zakładce INSPIRACJE, kopię Padletu ze zdalnego nauczania z mnóstwem ćwiczeń w postaci kart pracy i interaktywnych.
W zakładce Gimnastyka ręki i języka będziemy publikowały kolorowankę wraz z opisem do czytania, którą można wydrukować tak, aby dziecko samodzielnie mogło wykonać zadanie. Zadania te będą miały na celu ćwiczenie wymowy, koordynacji wzrokowo ruchowej, spostrzegawczości i czytania ze zrozumieniem.
W zakładce Dzieci dzieciom zamieszczone zostaną przygotowane przez uczniów na zajęciach rebusy, szyfrówki, wykreślanki i inne łamigłówki do wydrukowania i rozwiązania., a w Galerii możecie zobaczyć jak pracujemy i efekty działań .
W naszych gabinetach prowadzimy terapię dzieci wspierając się programami komputerowymi (profesjonalne testy do badań przesiewowych i ćwiczenia interaktywne: mTalent, Superkid, Printoteka, Eduelo, aktywną stronę Strefy Logopedy i inne). Mamy tablicę multimedialną, pracujemy także metodami; Forbraina, Warnkego, Tomatisa, metodą krakowską J.Cieszyńskiej, wykorzystujemy terapię miofunkcjonalną i wiele innych. Cały czas doskonalimy swój warsztat zawodowy.
Zachęcamy do ćwiczeń logopedycznych i zapoznania się z faktami i mitami logopedycznymi pod linkiem
na stronie.

Logopedki z Drewnianej